KURUMSAL EĞİTİM

İletişim kanallarının günbegün değiştiği, bilginin böylesine kolay ulaşılabilir ve tüketilebilir olduğu günümüzde; hepimiz karşımızdakilerin dikkatini bize vermesini sağlamanın, bir de üstüne ilgilerini uzun süre canlı tutmanın ne kadar zor olduğunun farkındayız. İş dünyasında bireysel ve kurumsal başarıyı yakalamada; sahip olunan iletişim becerileri, motivasyon sürekliliği ve yüksek duygusal zeka gibi ögeler, edinilmesi gereken en önemli değerlerin başında gelmekte. Bu konuda yapılan araştırmalara fazlasıyla katılıyor ve “İşine değer katmak isteyen” tüm şirket ve kurumlara verebileceğimiz eğitimlerle katkı sağlıyoruz.

 

Artık küçüğünden büyüğüne birçok başarılı şirket, insan kaynaklarını doğru yönetmenin yani çalışanlarının gerçek potansiyellerini ortaya çıkarıp maksimum verimle çalışmasına yardımcı olmanın onları aslında şirket çapında varmak istedikleri hedeflere en etkili ve çabuk biçimde ulaştırdığının bilincinde. Bireysel

ve dolayısıyla kurumsal gelişimin önünü açarak ilerlemek istediğiniz yolda el ele yürüyebileceğimize ve beraber başarabileceğimiz pek çok şey olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda alanında uzman, pek çok kurum ve şirketi bahsettiğimiz hedeflerde başarıya ulaştırmış deneyimli eğitmen kadromuzla sizlerin ihtiyacına yönelik eğitim programları oluşturuyoruz.

 

Kurum ve şirketlere verdiğimiz “Temel Kurumsal İletişim Eğitimi” kapsamında katılımcılara öncelikle diksiyon, etkili konuşma ve hitabet, ses nefes kullanımı, beden dili kontrolü, etkili sunum becerileri gibi konularda eğitimler verilir. Bu eğitimlerde, birebir, karşılıklı ve grup halinde yapılan egzersizlerle katılımcılara bireyler arası iletişim, gruplar arası iletişim, özgüven, ikna kabiliyeti, konuşma ve sunumlarda bir topluluğun veya kişinin ilgisini canlı tutabilme gibi beceriler kazandırılır. Ayrıca beraber yapılan doğaçlama çalışmalarıyla katılımcılar, takım oyuncusu olma, dinleme becerileri, empati, ekip ruhu, grup dinamiği, karşısındakinin ihtiyaç ve isteklerini anlama, aidiyet duygusu, sorun çözme becerileri gibi özelliklerini geliştirirler. Bu çalışmalar insanlığın kadim iletişim aracı olan “Drama”nın vazgeçilmez araçlarını da kullanıyor olması, kişilerin güçlü ve zayıf yanlarını başka bir düzlemde tanımasına, duygu ve düşünceleriyle ilgili farkındalık kazanarak bunları etkili bir biçimde yönetmesine, iş hayatıyla günlük yaşamı arasında bir köprü kurmasına olanak sağlar.

 

Dayanıklılık mücadelesinin ön planda olduğu uzun bir maratona benzeyen iş yaşamında bir adım öne çıkmak, farklılaşmak ve gelişmek isteyen herkesi kurumsal eğitimlerimizi incelemeye davet ediyoruz.

 

EĞİTİMLERİMİZ

ETKİLİ

KONUŞMA

VE

HİTABET

-Nefes ve Ses Teknikleri

-Linklater Tekniği

Tonlama / Vurgulama

-Hazırlıklı Konuşma Uygulamaları

-Hazırlıksız Konuşma Uygulamaları

-Beden Dili Kullanımı

SUNUM

TEKNİKLERİ

-Hazırlıklı Sunum Çalışmaları

-Hazırlıksız Sunum Çalışmaları

-Sunum Planlaması

-Heyecan Kontrolü

-Konuşmacı Performansı

-Etkili Sunuşlar İçin Hazırlık Basamakları

-Sunumda Etkili Görsel Yardımcı

Kullanımı

 

ETKİLİ

İLETİŞİM

EĞİTİMİ

-Drama Yoluyla İletişim

-İletişim Nedir?

-Kişiler Arası İletişim Becerisi

-Yüzyüze İletişim

-Dinleme Becerileri

-İletişim Basamakları

-İletişim Engelleri

 

DRAMA YOLUYLA

TAKIM OYUNCULUĞU

-Takım Olmak Nedir?

-Nasıl Bir Oyuncuyum? (Takımda)

-Birlikteliğin Ruhu

-Yaratıcılık

-Doğaçlama Çalışmaları

-Takım İçinde İletişim

-Hedef Odaklılık

STRES KONTROLÜ

EĞİTİMİ

-Mindfulness Nedir?

-Meditasyon Pratikleri

-Mevcut An'a Yaklaşım

-5 Duyu ve Duyumların Farkındalığı

-Beden Farkındalığı

-Nefes Farkındalığı

-Zihinden Çık, Bedene Gir

 

İŞTE

DRAMA

Ali Düşenkalkar koordinatörlüğünde kurumsal dünya için Human Akademi'nin deneyimli tiyatro oyuncularıyla birlikte oluşturacağı

Takım Ruhu, Birliktelik ve Bireysel Gelişim amaçlı bir eğitimdir.

 

*Eğitimlerimizi firmanızın talep ve ihtiyaçlarına göre düzenleyebilmekteyiz. 

Bize ulaşarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

EĞİTMENLERİMİZ

 

İLETİŞİM

Kurumsal Eğitimler hakkında

 daha fazla bilgi almak için bize ulaşın.

0212 801 19 62 - 0530 073 88 98

 

Cihannüma Mah. Hüsnü Savman Sok.Çelik Apt. No:40 D:17 Beşiktaş / İstanbul  

info@humanatolye.com 

+90 212 801 19 62

+90 533 145 52 86